Warsztaty o Samorządności

<- wróć do listy

 

Rozmowy o Samorządności prowadzone przez trenerów Fundacji Nowy Głos są dedykowane osobom, które chcą czynnie uczestniczyć w życiu społecznym i kulturalnym Warszawy. Zostały zaprojektowane tak, by przekazać zarówno praktyczną wiedzę na temat samorządu warszawskiego jak i szkolić umiejętności miękkie, które przydadzą się uczestnikom przy wielu okazjach. Warsztaty składają się z dwóch głównych części:
1. Krótkiego wykładu o samorządności, połączonego z dyskusją na temat: „Jak mogę aktywnie zmieniać swoje otoczenie?”
2. Warsztatów z Debaty Oksfordzkiej i wystąpień publicznych, które mają na celu przygotować uczestników do wspólnej debaty na temat związany z samorządnością Warszawiaków.

Podczas warsztatów trenerzy będą rozmawiać z uczestnikami na tematy związane z samorządnością, miastem Warszawa oraz aktywnością społeczną w ramach społeczeństwa obywatelskiego. Warsztat zakłada przeprowadzenie krótkiego wykładu, moderowanych dyskusji na tematy bliskie uczestnikom związane z samorządnością, ćwiczeń oraz debaty oksfordzkiej. W pierwszej części warsztatu trenerzy przekażą uczestnikom wiedzę o mieście, strukturze i zadaniach samorządu warszawskiego, kompetencjach Rady m.st.Warszawy, Prezydenta m.st. Warszawy, rad i burmistrzów dzielnic oraz innych aspektach aktywności społecznej w Warszawie w formie prezentacji multimedialnej oraz krótkiego wykładu. Kolejna część to wprowadzanie uczestników do formatu Debaty Oksfordzkiej. Zostaną przedstawione zasady tego sposobu prowadzenia dyskusji, a także m.in. techniki skutecznej i merytorycznej argumentacji i kontrargumentacji. Następnie trenerzy przeprowadzą wraz z uczestnikami Debatę Oksfordzką. Temat Debaty będzie bliski uczestnikom spotkania, często nawiązujący do problemów wskazanych we wcześniejszej dyskusji.

Dostępne terminy:
15 października, 9.00-12.00 (zapisy grupowe)
15 października, 12.00-15.00 (zapisy grupowe)
16 października, 9.00-12.00 (zapisy grupowe)
16 października, 12.00-15.00 (zapisy grupowe)

PRAGA POŁUDNIE, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Warszawie, Gocławska 4, Warszawa

Partner:
Fundacja Nowy Głos