Warsztaty dziennikarskie

<- wróć do listy

 

Wawerska Mapa Kultury – warsztaty dziennikarskie / warsztaty fotograficzne.
Seria warsztatów w którym młodzież tworzy mapę kultury Wawra, zdobywa punkty i poznaje miejsca z nią związane (Stacja Kultury, TR, Mediateka,WCK i filie oraz NGO). Wcześniej prowadzone są dla niej warsztaty dziennikarskie, fotograficzne, sztuki współczesnej, wystąpień publicznych i pisania projektów.
Efektem działania będzie m. in.: wydrukowana papierowa mapa kultury w Wawrze w 500 egz., która w całości zostanie przygotowana przez uczestników. Chcesz wziąć udział w projekcie i w czynny sposób poznać praktykę dziennikarską - zapisz się na warsztaty!

Zaczynamy warsztatem fotograficznym, który poprowadzi Artur Waczko
Do zdjęć nie potrzebuję super aparatu - czyli fotografia otworkowa. Robię zdjęcia głową - czyli fotografia konceptualna. Pierwszy krok do ruchomego obrazu - czyli kompozycja kadru. Narracja obrazem - czyli język fotografii a język filmu - perspektywa, ruch, walor, światło. A na koniec wielkie wow! - czyli jak złowić chwilę.
Prowadzący warsztaty: Artur Waczko artdirector Młodzieżowa TV CWR, wykładowca Warszawskiej Szkoły Reklamy i Gdyńskiej Szkoły Filmowej, producent filmowy i wydawca; autor kampanii społecznych, między innymi: profilaktyki nowotworowej, wykluczenia społecznego i przemocy w rodzinie.

6 października, godz. 10.00-13.00 (zapisy indywidualne)
WAWER, Wawerskie Centrum Kultury ul. Żegańska 1a, Warszawa

Partner:
Wawerskie Centrum Kultury